Kāpēc ārzemēs labāk maksāt Eiro nekā citās valūtās?

Euro Vs dollarDaudzās Eiropas Savienības valstīs nu jau ir ieviests eiro, kas ir kļuvis par oficiālo šo valstu un Eiropas Savienības valūtu. Tāpēc iesaku izmantot šo lielisko lietu, ka tik daudzās valstīs ir vienota valūta un Eiropas Savienības robežās maksāt par visu eiro valūtā.

Parasti mainot valūtu uz eiro, banka vai kredītkaršu kompānija pati piemēro starptautisko valūtas maiņas kursu un pārveido iepriekšējo valūtu eiro, kad tu tos vēlies izņemt no bankomāta vai bankā. Un bieži šie valūtas maiņas kursi ir ļoti pateicīgi ikvienam ceļot gribētājam, jo arī bankas ir ieinteresētas, ka cilvēki izmanto viņu pakalpojumus un turpina tos izmantot.

Bieži arī īpaši mēģinot samainīt naudu no citas valūtas uz Lielbritānijas mārciņām Eiropas Savienības valstīs, kas nav pati Lielbritānija, pat ja bankomāts vai bankas darbinieki saka, ka maiņas kursam ir 0%, tā nemaz patiesībā nav, jo visas bankas tik uz tā iegūst labumu vairāku procentu apmēros, pat ja maiņas kursam ir 0%. Tas ir tāpēc, ka šo valūtas kursu maiņu veic nevis tava banka, bet gan vietējā banka, no kuras bankomāta tu izņem naudu. Un tā piemēro nedaudz augstākus maiņas procentus, nekā to būtu darījusi tava banka, tādā veidā iegūstot peļņu pašiem. Taču ar eiro ir nedaudz savādāks stāsts. Eiro maiņu veic pēc tavas bankas, no kuras ir tava kredītkarte vai debetkarte, valūtas maiņas kursa, kuram parasti nav uzlikti papildus procenti, tātad kurss ir daudz labāks un tu iegūsi vairāk eiro pret savu valūtu, nekā būtu ieguvis Lielbritānijas mārciņas.

Tāpēc noteikti, ja tu esi kādā Eiropas Savienības valstī, un pie naudas apmaksas darījumiem tev piedāvā iespēju maksāt Lielbritānijas mārciņās vai vietējā valūtā, kas visbiežāk ir eiro, noteikti izvēlies eiro. To pašu var teikt arī esot Amerikas Savienotajās Valstīs – noteikti maksā ASV dolāros, jo, maksājot vietējā valsts valūtā, tu iegūsi daudz godīgāku un labāku valūtas kursa maiņu un nepārmaksāsi par saviem pirkumiem.