Euro banknošu lielumi

Euro banknotesVisās Eirozonas valstīs eiro monētas ir atšķirīgas un ar atšķirīgiem dizainiem, taču eiro banknotes visur ir pilnīgi vienāda izmēra un izskata. Šīs banknotes izdod katras Eirozonas valsts Centrālā Banka, bet dažos gadījumos arī Eiropas Centrālā banka. Pašreiz eirozonā cirkulē divu dažādu sēriju banknotes – 2002. gadā izdotās klasiskās eiro banknotes un 2013. gadā izdotās Eiropas sērijas banknotes.

Eiro valūtā kopā ir 7 dažādu vērtību banknotes sākot no 5 eiro līdz pat 500 eiro banknotēm, un šīs banknotes atšķiras ne tikai ar savu dizainu un vērtību, bet arī lielumu un izmēru. Kopīgs tajās ir tikai tas, ka uz tām visām ir eirozonas valstu dažādas ēkas, katras vērtības banknote reprezentē citu arhitektūras stilu.

  • Uz 5 eiro banknotes ir attēlota klasiskā stila arhitektūra, un šī banknote ir pelēkā krāsā. Tā izmēros ir 120 milimetrus plata un 62 milimetrus gara.
  • 10 eiro banknotē ir attēlota romānikas stila arhitektūra. Šīs vērtības banknote ir sarkanā krāsā un tās izmēri ir 127 reiz 67 milimetri.
  • 20 eiro banknotē var ievērot dažādas gotikas stila arhitektūras celtnes, bet pati banknote ir ieturēta zilos toņos. Un tās izmēri ir 133 milimetri platumā un 72 milimetri garumā.
  • Nākamās vērtības eiro banknote ir 50 eiro banknote, kura ir krāsota oranžos toņos. Uz tās ir redzama renesanses laikmeta arhitektūra un tā ir 140 milimetrus plata un 77 milimetrus gara.
  • Tai seko 100 eiro banknote, uz kuras ir attēlotas baroka un rokoko arhitektūras celtnes. Tā ir zaļā krāsā, bet tās izmēri ir 147 reiz 82 milimetri.
  • 200 eiro banknotes krāsu gamma ir dzelteni – brūnie toņi. Tajā tiek attēlota 19. gadsimta arhitektūra un tās izmēri ir 153 milimetri platumā un 82 milimetri garumā.
  • Bet vislielākā un visvērtīgākā ir 500 eiro banknote, kurai ir izvēlēta violetā krāsa. Tajā var ieraudzīt modernā 20. gadsimta celtnes, bet tās izmēri ir 160 milimetri platumā un 82 milimetri garumā.