Eiro pret ASV dolāru

Eiro pret dolaruDaudzas pasaules valūtas cīnās viena ar otru par to, kura tad galu galā ir labāka. Šo cīņu sauc par valūtu kariem. Kopš pasaule tika iepazīstināta ar Eiropas Savienības vienoto valūtu eiro, šī cīņa sākās arī starp eiro un ASV dolāru. Bet kura no šīm valūtām tad patiešām ir tā labākā un stabilākā?

Termins valūtu kari jeb cīņas populārs kļuva ap 2010. gadu, kad to pirmo reizi izmantoja Brazīlijas Finanšu Ministrs, aprakstot situāciju, kad gan ASV, gan Eiro zona sāka pielāgot dažādus atvieglojumus savai valūtai, novājinot to, lai palielinātu savu eksportu. Vienkārši runājot, vairākas valstis reizē samazina vērtību savai valūtai, lai kļūtu pārākas viena par otru. Kā arī šā naudas devalvācija var palīdzēt eksportētājiem, padarot konkrētās valsts preces lētākas un pievilcīgākas pircējiem, taču tajā pašā pārāk krasa devalvācija var importu padarīt ļoti dārgu, kas var kaitēt pašai valstij, kurā tika samazināta šī naudas vērtība.

Tā kā pašreiz Eiro zona vēl joprojām ir recesijā un nav vēl ieguvusi tādu stabilitāti, kāda tai bija pirms ekonomiskās krīzes, Eiro zona pašreiz diemžēl ir zaudētājas pozīcijā, jo tas, ka eiro valūtas kurs, mainot to uz ASV dolāru, ir ļoti atbalstīts, un to pašreiz dara ļoti daudzi, tikai parāda, ka eiro pašreiz nav valūtu piramīdas augšgalā.

Lielā mērā eiro nestabilitāti un zaudētāja pozīcijas valūtu cīņā varētu novelt uz Vāciju, jo šai valstij ir ļoti spēcīgs eksporta un importa tirgus, un tā kā Vācija ir valsts, kas lielā mērā balsts Eirozonas ekonomiku, tad šī Vācijas stabilitāte grauj pārējo 17 Eirozonas valstu tirgu stabilitāti un iespējas nostiprināties.

Bet par spīti Eirozonas eiro un Amerikas dolārs maiņām un izmaiņām, pēdējā laikā valūtas maiņu kursi īpaši starp lielākajām valūtām kā eiro un dolāru ir bijuši visai stabili, kas varētu nozīmēt, ka šis valūtu karš varētu būt cauri un valūtu īpašniekiem vairs nevajadzētu cīnīties par savu vietu tirgos ar valūtas vērtības samazināšanām un citā spekulācijām.