Kā noteikt viltotu Eiro banknoti?

EUro autontifitātes pārbaudeVisā eirozonā eiro valūtas banknotes ir pilnīgi vienādas, tādēļ nav iespējams noteikt, no kurienes ir cēlusies un nākusi konkrētā banknote. bet tas arī nozīmē, kad ir lielāka iespēja, ka eiro banknotes tiek viltotas, tādēļ noderīgi ir iepazīties ar eiro banknotēs iestrādātajām pretviltošanas sistēmām, lai varētu noteikt, vai banknote ir vai nav viltota.

Eiropas Savienība savām banknotēm ir izstrādājusi augstas tehnoloģijas drošības sistēmu, kura sastāv no vairākām smalkām detaļām, kas padara eiro banknošu viltošanu ja ne neiespējamu tas ļoti sarežģītu gan. Un papildus vēl visā eirozonā arī darbojas Viltošanas Monitoringa sistēma, kuru ir izveidojusi Eiropas Centrālā Banka, lai uzraudzītu eirozonas naudas apgrozījumu un likvidētu jebkurus mēģinājumus vai jau esošas viltotās banknotes.

  • Pirmā drošības sistēma ir pašas banknotes reljefs, un kāda sajūta rodas, to turot rokās. Ikvienai eiro banknotei ir nedaudz uz āru izvirzīta apdruka, kas tiek panākta speciālā banknošu drukāšanas procesā, lai piešķirtu tām to īpašu sajūtu. Naudas vienības skaitlis un banknotes motīvs ir rupjš savā tekstūrā, un, lai gan ar vecumu un biežu lietošanu šī tekstūra var mazliet nodilt, tā joprojām būs sajūtama.
  • Otrā ievērojamā drošības pazīme ir tas, kā banknote izskatās, turot to pret gaismu. Banknotē ir jāparādās tajā iestrādātajai ūdenszīmei, kā arī drošības joslai un banknotei ir jākļūst mazliet caurspīdīgai. Visām šīm pazīmēm ir jābūt redzamām no banknošu abām pusēm, tātad, ja, piemēram, tu redzi ūdenszīmi tikai no banknotes priekšpuses, pastāv liela iespējamība, ka banknote ir viltota.
  • Trešā lielā eiro banknotes pretviltošanas iezīme ir tas, kā tā izskatās, kad tā tiek paliekta uz vienu vai otru pusi. Kad eiro banknote tiek pagāzta no vienas uz otru pusi banknotes hologrammas joslā vai hologrammas laukumiņā zemāko vērtību banknotēm ir jābūt mainīgai bildei.
  • Vēl eiro banknotēm ir īpašas iezīmes, kuras atklājās tikai ultravioletajā gaismā. Tā, piemēram, ja banknote tiek apspīdēta ar UV gaismu, tā nedrīkst kļūt flouriscenta, jo tā pati neizstaro gaismu, banknotes priekšā divām dažādām tintēm ir jāizmaina savas krāsas – zilajai tintei ir jākļūst zaļai, bet dzeltenajai ir jākļūst oranžai. Eiropas karojam un Eiropas Centrālās Bankas prezidenta parakstam ir jāizgaismojas zaļiem, bet Eiropas Savienības zvaigznēm ir jākļūst oranžām. Bet banknotes reversā Eiropas kartei, tiltam un banknotes vērtībai ir jākļūst dzeltenām.

Ikviena eiro banknote tiek drukāta uz pilnīgi tīras kokvilnas papīra, kurš ir daudz ilglaicīgāks nekā parastais papīrs. Kā arī drukāšanas procesā, kā jau iepriekš minēju, tiek izmantota speciāla tehnika, kura atļauj drukātajiem rakstiem būt nedaudz izvirzītiem uz āru, lai eiro banknoti varētu jau atpazīt no brīža, kad tai pieskaras.