Eiro valūtas simbols

eiro simbols

 

Eiro ir oficiāla valūta veselās 17 Eiropas valstīs. Tā ir vienota, stabila un droša valūta, kura padara iepirkšanos un norēķināšanos Eiropā daudz vienkāršāku un vieglāku. Lēmums par šīs valūtas ieviešanu tika pieņemts 1999. gadā un kopš tā laika par šīs vienotās valūtas oficiālo grafisko simbolu ir kļuvis šis simbols – €.

Šis grafiskais eiro simbols ir nācis no Grieķu valodas alfabēta burta ar nosaukumu “epsilons”, kurš rakstās kā eiro simbols tikai ar vienu svītru pa vidu (Є). Tieši Grieķu valoda tika izvēlēta kā iedvesmas avots eiro simbolam, jo Grieķija ir viena no Eiropas civilizācijas šūpuļiem

Šāda izskata simbols tika piešķirts vienotajai eiro valūtai, jo tas arī atgādina vārda Eiropa pirmo burtu. Tātad šim simbolam ir ļoti spēcīga un noteikta nozīme. Tas simbolizē ne tikai pašu Eiropu un eiro valūtu, bet arī eiro kā valūtas stabilitāti, jo divas līnijas, kuras atrodas šī simbola vidū, nevis viena kā tas ir grieķu valodas burta gadījumā, simbolizē it kā apstiprinājumu un apliecinājumu kā eiro valūtai, tā tās stabilitātei un arī pašai Eiropai.

Kritēriji, uz kuriem balstījās šī simbola izveide, bija, ka šim simbolam ir jābūt tādam, lai tas tiktu asociēts un atpazīts kā Eiropa, ka tam ir mazliet jālīdzinās citiem jau eksistējošu valūtu simboliem un ka tam ir jābūt askētiskam un viegli uzrakstāmam. Un nenoliedzami visi šie kritēriji atbilst mums tik ļoti pazīstamajam eiro simbolam. Šis simbols ne tikai ir viena no Eiropas un Eiropas Savienības atpazīšanas zīmēm, bet starp to var vilkt paralēles ar, piemēram, Lielbritānijas mārciņas vai ASV dolāra simboliem, kā arī tas ir ļoti vienkāršs, bet tajā pašā laikā atmiņā paliekošs.

Tiesības uz šo simbolu pieder Eiropas sabiedrībai, kuru pārstāv Eiropas Komisija. Un, lai gan šis simbols nav reģistrēts kā oficiāla preču zīme, to var izmantot dažādās ar eiro kā valūtu saistītās jomās.

Arī eiro valūtas oficiālais logo ir veidots no šī simbola – tas ir izkrāsots dzeltenā krāsā un novietots uz zila fona.

Uz lielākās daļas datora klaviatūru šo simbolu elektroniski ir iespējams uzrakstīt ar taustiņu kombināciju <ctrl>, <alt> un <e>.